Nawigacja
Strona główna
Kontakt
Stacja Paliw
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Obsługi
Dzierżawa i reklama
Galeria zdjęć
Do pobrania
Zamówienia publiczne - profil nabywcy
Linki
BIP
Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego
Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego


KUPUJEMY EKOLOGICZNE AUTOBUSY DLA WAS !

W dniu 25 marca 2019r. Zarząd PKS S.A w Bielsku-Białej podpisał z Województwem Śląskim umowę o dofinansowanie projektu pn. „Rozwój niskoemisyjnego transportu publicznego Powiatu Bielskiego - zakup taboru autobusowego”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu wynosi ponad 32 mln zł, a dofinansowanie unijne to aż 22,5 mln zł. Wkład własny PKS S.A w Bielsku-Białej to niespełna 4 mln zł.

W ramach przedmiotowego projektu zakupimy 26 najnowocześniejszych autobusów zasilanych metanem (CNG), służących do transportu zbiorowego. Będą to pojazdy o długości między 11 a 13 m, mieszczące minimum 80 pasażerów. Pojazdy te zastąpią 17 autobusów, które nie spełniają dopuszczalnych norm. Dodatkowo w autobusach zainstalowane zostaną systemy dynamicznej informacji pasażerskiej, które wspomogą proces informowania pasażerów oraz zarządzanie taborem, w najefektywniejszy sposób. Realizacja projektu nade wszystko przyczyni się do promowania niskoemisyjności, ale także sprawi iż podróżowanie naszymi autobusami będzie przyjemnością. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na 31.12.2021r.

Stacja paliw
Aktualne ceny paliw:
brak
brak
2.35 PLN
zaktualizowano:
2019-10-18 07:00:00
Do pobrania
Regulamin przewozu osób i rzeczy w regularnej i zamkniętej komunikacji autobusowejPobierz
Wsiadanie przednimi drzwiami
Informujemy naszych Pasażerów, że wsiadanie do autobusów PKS w Bielsku-Białej S.A. odbywa się tylko przednimi drzwiami obok kierowcy.
Obszar komunikacyjny
Obszar komunikacyjny PKS w Bielsku-Białej S.A.Pobierz w PDF